Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 18
tirsdag, 01-05-2018
08:10-14:40 Forårsfestival på UCN lærerseminariet for 4.kl med ØH 4.kl. 4A, 4B HA, WS
onsdag, 02-05-2018
09:00-12:30 FP9 Dansk, skriftlig fremstilling 9A, 9B, 9C
13:30-17:30 FP10 Dansk, skriftlig fremstilling 10A
14:45-15:45 Pædagogisk Udvalg CP, GS, HL, LL, LV, ML, RL, SC, TG
17:00-19:00 Afdelingsmøde indskoling AGR, AL, ASØ, AT, BC, CBS, GB, GSW, HB, HM, JNH, JSN, KF, KS, KT, LCH, LH, ML, MRO, NH, NP, NV, RA, RL, ROK, SPE, TG, VNI, SF
torsdag, 03-05-2018
09:00-10:00 FP9 Matematik uden hjælpemidler 9A, 9B, 9C
10:00-13:00 FP9 Matematik med hjælpemidler 9A, 9B, 9C
14:00-18:00 FP10 Matematik 10A
fredag, 04-05-2018
09:00-10:00 FP9 Dansk, retskrivning 9A, 9B, 9C
10:00-10:30 FP9 Dansk, læsning 9A, 9B, 9C
12:00-15:00 FP10 Tysk 10A
Uge 19
mandag, 07-05-2018
09:00-12:00 FP9 Engelsk udtræksfag 9A, 9B, 9C
10:30- Koncert i Stubhuset 4A, 4B, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C
13:00-16:00 FP10 Engelsk 10A
tirsdag, 08-05-2018
09:00-12:00 FP9 Tysk udtræksfag 9A, 9B, 9C
onsdag, 09-05-2018
14:45-16:15 Fagteam sprog, his/samf/krist, billedkunst, N/T, fys-kemi/bio/geo, musik, madkundskab, H/D HA, LO, YA, HH, TV, GB, HM, RA, VT, CP, SG, JK, BL, AK, JE, NL, LA, SJ, PE, MN, SW, AL, GSW, KF, AT, GP, HB, LH, JGN, AM, BC, KP, PS, SN, SH
Uge 20
mandag, 14-05-2018
- Blå Mandag København 8A, 8B, 8C
- Behovssamtaler 3.c 3C HM, RL
09:00-09:30 FP9 Fysik/kemi udtræksfag 9A, 9B, 9C
09:00-09:30 FP9 Geografi udtræksfag 9A, 9B, 9C
09:00-09:30 FP9 Biologi udtræksfag 9A, 9B, 9C
12:00-13:00 MEDudvalgsmøde FLLA, HL, HP, JE, LL, SPE, TG, TM, VNI, KS
14:30-14:45 Skole/hjem samtale O.C 0C NH, VNI
tirsdag, 15-05-2018
- Blå Mandag København 8A, 8B, 8C
15:30-18:00 skole/hjem samtale 0.B 0B JGN, NV
15:30-18:15 Skole/hjem samtale O.C 0C NH, VNI
onsdag, 16-05-2018
- DM i Høvdingebold, Støvring, frikøbt SG
- Behovssamtaler 1.c 1C HM, KT
14:30-17:15 Skole/hjem samtale O.C 0C NH, VNI
15:30-18:30 skole/hjem samtale 0.B 0B JGN, NV
torsdag, 17-05-2018
08:15- Fotografering afgangsklasser 9A, 9B, 9C, 10A AM, KP, SN, MN
17:30-20:30 Skolebestyrelsesmøde HP, JE, LL, TG, KS
fredag, 18-05-2018
08:10-15:05 Forårsfestival foreningsfestival 3.kl. Rebild Skoleidræt i Støvring By 3A, 3B, 3C SG
Uge 21
tirsdag, 22-05-2018
08:10-13:35 Skikllingbro Naturskole med Heksen Dannie Druehyld 3A SG
onsdag, 23-05-2018
14:45-16:15 Fagteam dansk og matematik AL, BC, CG, HA, HB, KF, LH, LO, ML, MM, NH, NP, NV, PS, RL, SC, TV, YA, LMH, KT, AM, CP, GP, HH, KP, MN, PE, SJ, SN, SH, AT, GB, HM, LA, LM, RA, VT, SF, AK, BL, HP, JK
Uge 22
onsdag, 30-05-2018
08:10-11:00 Sidste skoledag 9. og 10. klasse 9A, 9B, 9C, 10A
14:45-16:30 Møde i modtageteam SW, MM, PS, GB, AL, HL, VAL